Wakacje nad polskim morzem – top 5 miejscowości
Polskie morze to nadal kierunek wakacyjnych wypraw wielu osób. Bałtyk doceniany jest zarówno za ładne plaże, jak i bogatą ofertę aktywności. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani sportowych wyczynów, jak i ci lubiący słodkie lenistwo i kąpiele słoneczne. Bogate zaplecze turystyczne gwarantuje natomiast, że nad Bałtykiem wakacje mogą zorganizować wielbiciele luksus i ci, którzy wolą biwakowanie pod namiotem. Poznaj top 5 miejscowości nad Bałtykiem, które pozwolą ci spędzić wymarzone wakacje w Polsce.

Rowy: plaża i przyroda
Rowy to jedna z tych miejscowości, w której turystów nie jest aż tak dużo. Tych spotkać można głównie w sąsiadującej z Rowami Ustce czy Łebie. Wcale nie oznacza to jednak, że ta nadmorska miejscowość jest senna i nijaka. Na turystów czeka szeroka i czysta plaża, do której przynależą dwa strzeżone kąpieliska. Umożliwia to plażowanie w pełnym wymiarze. Po kąpielach wodnych i słonecznych można natomiast udać się na wycieczkę do pobliskiego Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie m.in. podziwia się wędrujące wydmy.

Jastrzębia Góra – wakacje z klifem w tle
Jastrzębia Góra to bodaj jedna z najbardziej malowniczych nadmorskich miejscowości. Status ten zawdzięcza klifowi, nad którym jest położoną. Smaczku dodaje fakt, że jest ona najdalej na północ wysuniętym skrawkiem Polski. Oprócz stale rzeźbionego przez fale klifu na wczasowiczów czeka plaża, pobliski rezerwat przyrody oraz Latarnia Morska w Rozewiu. Jastrzębia uważana jest także za doskonałą bazę wypadową do penetrowania dalszych zabytków polskiego wybrzeża np. Półwyspu Helskiego czy Trójmiasta.

Chałupy: natura w pełnej krasie
Ta niewielka wieś wśród polskich turystów znana jest przede wszystkim z licznych plaż dla naturystów. Ciągną się one od Juraty aż do samego Helu. Niedaleka odległość od półwyspu sprawia, że turyści decydujący się na wakacje w Chałupach mogą zgłębić jego atrakcje. Tymi wartymi polecenia są m.in. helskie wydmy, port rybacki czy fokarium, które budzi entuzjazm szczególnie u najmłodszych urlopowiczów.

Rewa: dla fanów sportu
Rewa położona jest nad Mierzeją Rewską i przez masową turystykę odkryta została dopiero niedawno. Na wakacje do tej nadmorskiej miejscowości powinni wybrać się przede wszystkim fani sportów wodnych. Obecność piaszczystego Cypla Rewskiego, który osłania zatokę, sprawia, że znajdą tu doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. A po sportowych zmaganiach zawsze można odpocząć na złocistej, piaszczystej, rewskiej plaży.

Półwysep helski: wakacje na kocu Polski
Helu nie trzeba nikomu zachwalać. Ten najodleglejszy punkt naszego kraju zachwyca licznymi atrakcjami, piękną plażą i możliwością obserwacji jak Zatoka Pucka styka się z morzem. Hel jako miejsce wakacyjnego urlopu obowiązkowo powinni też wybierać surferze. Panują tu idealne warunki do uprawiania tego sportu.

Written by Madzia