Styl basic – podstawa garderoby kapsułowej

Styl basic – podstawa garderoby kapsułowej

Moda jest zmienna i ma na nią wpływ wiele czynników, z tego względu warto zainwestować w ubrania ponadczasowe, które można nosić przez kilka sezonów. Ponadczasowe marynarki, koszule, płaszcze i kurtki można nosić przez wiele lat.

Styl basic – cechy charakterystyczne

Styl basic opiera się na podstawowych elementach garderoby zarówno jeśli chodzi o kształt, jak i kolor. Aby wiedzieć, czym jest styl basic, trzeba sobie wyobrazić spodnie lub T-shirt w ich najbardziej podstawowym wydaniu. Wszystkie elementy takiej garderoby nie mają żadnych printów, tłoczeń i wzorów. Spodnie, bluzki i spódnice basic utrzymane są także w spokojnej kolorystyce, np. szarości, spokojnego odcienia błękitu, granatu, czerni i bieli. Takie elementy garderoby można wówczas łączyć ze sobą dowolnie. Takie części ubrania mogą te stanowić bazę do łączenia z ubraniami utrzymanymi w innej stylizacji. Najczęściej stosowane są proste fasony np. spodnie o minimalnym kroju i oversizowe bluzy. W stylu basic dużą wagę przywiązuje się również do jakości tkanin i perfekcyjnego wykonania ubrań. Jeansy w stylu basic powinny być proste w odcieniu granatu po jasnoniebieski kolor bez przetarć z prostymi nogawkami ewentualnie zwężanymi do dołu.

Podstawą stylu basic jest biała koszula z uniwersalnym kołnierzykiem z dobrej jakości tkanin w podstawowej barwie kolorystycznej. Garnitur powinien być jednorzędowy, zapinany na dwa guziki z wąskimi wyłogami, bazą każdego mężczyzny preferującego styl basic jest klasyczny czarny albo granatowy garnitur, który można nosić oddzielnie i łączyć z innym częściami garderoby. Do podstawowych kolorów zaliczane są także barwy ziemi, beż, khaki i stonowane barwy zieleni, można je dowolnie ze sobą łączyć, zawsze dobrze wyglądają. Zwolennicy stylu basic zwracają również uwagę na naturalność tkanin, dlatego chętnie wykorzystywana jest bawełna, jedwab, len, wełna i kaszmir. Proste kolory i fasony takich ubrań sprawiają, ze nigdy nie wychodzą one z mody.

Dla kogo może być przeznaczony styl basic?

Styl tego typu jest przeznaczony przede wszystkim dla osób ceniących sobie wygodę i funkcjonalność ubrań. Jest także dobrym wyborem dla osób ceniących sobie wygodę i nie lubiących wyróżniać się krzykliwym strojem. Białe bluzki w zestawieniu z klasycznymi żakietami są idealnym rozwiązaniem dla kobiet pracujących w korporacjach, gdzie panuje oficjalny dress code. Tego typu ubrania są chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie styl minimalistyczny, ale są także podstawą do tworzenia innych stylizacji nawet wyjątkowo ekstrawaganckich. Dokonując zakupu różnych części garderoby w stylu basic ,warto także postawić na jakość, wówczas można kupować ubrania droższe, ale za to nie tak często. Wystarczą dwie pary spodni i do tego dwie bluzki z dobrej jakości materiałów, nie niszczą się one tak szybko podczas noszenia, są również wytrzymałe na pranie w pralce. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią chodzić na zakupy, dobrej jakości ubrania można mieć w mniejszej ilości, ale wystarczają one na dłużej. Z takich elementów można również stworzyć szafę kapsułową, która jest bardzo dobrym rozwiązaniem umożliwiającym w prosty sposób łączenie różnych ubrań w codziennej stylizacji.

Garderoba kapsułowa

Garderoba kapsułowa jest bardzo staranie wyselekcjonowana, ubrania są dobrane do typu figury, dlatego dobrze lezą na sylwetce, a ich mała ilość sprawia, że od razu można je połączyć w harmonijną stylizację. Wszystkie ubrania w garderobie kapsułowej pasują do pozostałych, można je dowolnie zestawiać. Tworzenie takiego zestawienia warto rozpocząć od dokładnej selekcji i zakupu kilku dodatkowych spódnic basic i innych klasycznych w formie ubrań. Kupowanie ubrań do garderoby kapsułowej związane jest na początku ze sporymi wydatkami, ale w perspektywie kilku lat naprawdę umożliwiają osiągnięcie sporych oszczędności. Pozytywną cechą takiego rozwiązania jest wymiar ekologiczny, mniejsza ilość posiadanych ubrań przekłada się na mniejszą ilość odpadów, co wpływa bardzo korzystnie na stan środowiska naturalnego.

Back to top