Logo przedstawiające gracza polo na koniu zna chyba każdy. Logotyp ten sygnuje odzież i akcesoria, które wyszły z domu mody Ralpha Laurena. Chociaż przez większość osób marka ta kojarzona jest ze sportem, to wcale tak nie jest. W ubraniach Ralpha Laurena pokazuje się m.in. Melania Trampa, a jak wiadomo, jej styl z modą sportową niewiele ma wspólnego. Poznaj najnowsza kolekcje tego domu mody i zobacz jak skompletować garderobę w stylu Ralpha Laurena.

zdjęcie: ashleyedavidson.com

Trochę historii

Ralph Lauren pochodzi z nowojorskiej rodziny żydowskiej, która do USA przybyła z Białorusi. Jego prawdziwe nazwisko to Lifshitz. Jak sam mówi, modą interesował się od samego początku. Jego pierwsze kroki w zawodzie to praca jako sprzedawca w butiku Brooks Brothers. Jednak praca zwykłego sprzedawcy nigdy nie była jego marzeniem. Dość wcześnie zrozumiał, że chce otworzyć własny biznes. Pierwsze kroki stawiał jako projektant krawatów. Szerokie i kolorowe trafiły w gusta Amerykanów i sprzedawane były nie tylko w lokalnych sklepach, ale i słynnym domu towarowym Bloomingdale’s. Sukces ten sprawiał, że Ralph Lauren postanowił oficjalnie założyć firm odzieżową. Nosiła ona nazwę Polo Fashion, a jej produkty od razu dedykowane były zamożnej klienteli. W Polo Fashion można było zakupić koszule, garnitury i odzież sportową wysokiej jakości.

zdjęcie: roderer.info

Lata 70. XX wieku – czas na Ralpha Laurena

Rozkwit firmy przypada na lata 70. XX wieku. To wtedy otwarto pierwsze butiki marki m.in. w Los Angeles, a projektant odbierał pierwsze nagrody. W tym czasie dokonano również wielu zmian w sposobie zarządzania firmą oraz współpracy z podwykonawcami. Projektanci skupili się głównie na tworzeniu nowych kolekcji, które z każdym sezonem zyskiwały coraz większą popularność. Dekadę później produkty wychodząc z pracowni Ralpha Laurena, stały się tymi najbardziej  pożądanymi. Ich synonimem stał się luksus, sukces i szczęście. Stałe zmiany i rozwój pozwalał rozszerzać i uzupełniać ofertę ubrań i akcesoriów oraz zdobyć nowe grupy klientów.

zdjęcie: pivkovice.eu

Ralph Lauren w twojej szafie

Marzysz o garderobie w stylu Ralpha Laurena? Stawiaj na ubrania w stylu casual i smart casual oraz na styl preppy. Nie zapominaj przy tym o eleganckiej odzieży, którą również znajdziesz w kolekcjach domu mody Ralpha Laurena. W szafie inspirowanej Ralphem Laurenem nie może zabraknąć też słynnej koszulki polo. Z kołnierzykiem i krótkim rękawem jest najbardziej charakterystycznym produktem marki. Styl Ralpha Laurenta to połączenie brytyjskiej elegancji i sportowego looku. Kombinacja klasyki, amerykańskiego luzu i tradycyjnego brytyjskiego stylu z łatwością można odnaleźć w znanych sieciówkach np. Diverse.

zdjęcie: 12itobri.wordpress.com

Ralph Lauren to nie tylko konie, jachty i kluby

Można ją znaleźć również na dużych osiedlach mieszkaniowych i nocnych klubach wielu dużych miast całego świata. Jest jedną z najpopularniejszych marek noszonych przez przedstawicieli kultury hip-hopowej, w której zawsze była obecna moda i marka. Polo pozostaje symbolem aspiracji i wyznacznikiem bogactwa.   

zdjęcie: rubypseudochatchat.com

Projektant jest również zaangażowany w sport- team USA. Od lat projektuje i ubiera olimpijczyków tego kraju, a sportowcy są oficjalnymi ambasadorami marki.

zdjęcie: dirnelli.tumblr.com

Zobaczcie sami na kolekcje w sklepie Ralph Lauren 🙂 jak bardzo inne marki – sieciowe inspirują się tym stylem 🙂

Sklep RALPH LAUREN

Written by Madzia