Wszystko zaczęło się w 1921 roku, kiedy to Guccio Gucci syn włoskiego kupca zamarzył o  podboju świata mody. Jak postanowił, tak zrobił i we Florencji złożył swój dom mody. Dziś marka Gucci to kultowe modele, najwyższej jakości ubrania pret-a-porter i akcesoria, o których marzy nie jedna fashionelka. Poznaj historię domu mody Gucci i dowiedz się, jakie są cechy charakterystycznego ubrań i dodatków wychodzących spod igły włoskiego projektanta.

 

Włoski dom mody inspirowany brytyjskim stylem

Guccio Gucci był synem włoskiego kupca. W młodych latach wyemigrował do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował jako windziarz w ekskluzywnym hotelu Savoy. To tam poznał smak luksusu i elegancji oraz zainspirował się stylem brytyjskim. Po powrocie do rodzinnej Florencji zamarzył o sprzedawaniu skórzanych wyrobów. Pierwszy sklep otworzył już w 1906 roku i sprzedawał w nim skórzane akcesoria, torby podróżne oraz walizki. Ręcznie wykonane zaczęły cieszyć się niemałą popularnością wśród możnych tego świata, którzy o Florencji przyjeżdżali na letnie  wakacje.

Wędzidło – znak rozpoznawczy Gucci

Rosnąca popularność zachęciła Guccio Gucciego do rozszerzenia asortymentu sklepu. W nowej ofercie znalazły się eleganckie torebki, rękawiczki, buty i paski w stylu jeździeckim. Również i one wzbudziły zachwyt arystokracji. Na niemal na wszystkich swoich produktach Gucci stosował motyw wędzidła (element ogłowia konia), który stał się znakiem rozpoznawczym jego wyrobów.

  

Bambusowa torebka – krzyk mody

Na przekór rzeczywistości marka rozwijała się również w trudnych czasach II wojny światowej. Chociaż dom mody miał niemałe problemy z pozyskaniem naturalnych skór do wyrobów swoich podatków, to Gucci postawił na kreatywności. I tym razem się mu udało! Jego projekt, czyli bambusowa torebka stała się tą kultową i uwielbianą przez zamożne arystokratki. Bambusowa torebka od Gucciego i dziś budzi niemały zachwyt. Te z nas, których nie stać na oryginał po swoją mogą udać się do znanych sieciówek. Bambusowe torebki znajdziemy m.in. w kolekcji lato 2018 sklepu Mango

Gucci Bamboo Bag 

Zielony – czerwony – zielony

Kolejnym symbolem marki stało się ekstrawaganckie jak na tamte czasy połączenie kolorów. Zielony – czerwony – zielony to układ kolorów, który zdominował projekty Gucci od lat 50. XX wieku. Już wtedy zachwycał się nimi cały świat. Butki powstały w Mediolanie i Nowym Jorku. Rozwój marki połączył się z przejęciem sterów w firmie przez Aldo Gucciego, syna wielkiego protoplasty marki. A i ten nie zawiódł. Pod jego kierownictwem po projekty domu mody sięgały takie sławy jak Jackie Kennedy, Liz Taylor czy Grace Kelly. W latach 60. XX wieku nie było więc wątpliwości, Gucci stał się symbolem dobrego stylu oraz luksusu!

Ubrania pret-a-porter od Gucciego

Pierwsze ubrania pret-a-porter (czyli takie zgodne z najnowszymi trendami, projektowane przez najlepszych projektantów i produkowane na szerszą skalę) Gucci stworzył dopiero w latach 70. XX wieku. Sprzedawały je butki nie tylko we Florencji, Mediolanie czy Nowym Jorku, ale i te powstałe w Londynie, Paryżu, Tokio czy Palm Beach.

Dziś Gucci po zmianach projektantów nadal tworzy ubrania, które można założyć na co dzień. W swoich projektach dom mody nawiązuje do kultowych motywów i uwielbianych modeli, które dostępne są w nowych odsłonach.

Zainspiruj się Guccim

Chcesz nawiązać w swoich stylizacjach do domu mody Gucci? Ubrania i dodatki charakterystyczne dla tego projektanta znajdziesz nie tylko w oryginalnych butikach marki. Do jego projektów nawiązują również popularne sieciówki, w których ceny ubrań i akcesoriów są o wiele niższe. Szukaj w nich takich produktów jak: zamszowe mokasyny, bambusowe torebki, ubrania z motywem jeździeckim. Nie zapominaj też, że w tym sezonie projekty Gucciego czerpią z mody lat 80, a przy tym są pełne brokatu i wytworności. Nowe vintage łączące w sobie angielski tweed z Disneyem i Marlboro jest efektem prac aktualnego projektanta domu mody Gucci Alessandro Michele.

Zdjęcie z www.avanti24.pl

w wielu sklepach możemy teraz znaleźć mnóstwo rzeczy inspirowanych stylem Gucciego.

Kurtki, spodnie, koszule, buty. 

 .                           

Czy wybrałaś/łeś juz coś dla siebie w stylu Gucciego? 

Pochwalcie sie swoimi stylizacjami w komentarzu:) najlepsza zostanie nagrodzona!

Written by Madzia