Tanie wakacje w Afryce – gdzie się wybrać?
Afryka – nieodkryta i dzika jest marzeniem wielu osób. Niestety wyprawy na Czarny Ląd bardzo często wiążą się z koniecznością przeznaczania na nie znacznych środków finansowych. Takie trzeba ponieść, jeśli marzy się o wakacjach w RPA, na Madagaskarze czy na bajecznym Zanzibarze. Na szczęście tanie wakacje w Afryce są możliwe. Wybierając bliższe destynacje, za urlop można zapłacić nawet mniej niż 2000 złotych. Jakie kierunki oferują tak atrakcyjne ceny? Zobaczcie sami.

Egipt: zawsze  w modzie
Wakacje w Egipcie u jednych budzą zachwyt u drugich przerażenie, jedno jest jednak pewne, ten afrykański kraj nigdy nie wychodzi z mody. Polacy nadal chętnie podróżują do kraju faraonów i latem i zimą. Relatywnie tanie wycieczki, ciepłe morze i plaża, a także możliwość zwiedzenia zabytków jednej z najstarszych cywilizacji świata sprawia, że nie można tego kraju pomijać. Polskie biura podróży oferują zarówno wycieczki obiadowe, jak i wypoczynek w trzech najbardziej znanych egipskich kurortach Hurghadzie, Marsa Alam oraz Sharm el Sheikh. Każdy z nich oferuje morze atrakcji turystycznych od podziwiania raf koralowych, przez przejażdżki na wielbłądach aż po safari na pustyni.

Maroko – magia Orientu
Szukając tanich wakacji w Afryce, warto również przyjrzeć się z bliska Maroko. To położone na zachodnim wybrzeżu Afryki państwo od lat przyciąga rzesze turystów z całego świata. Na popularność Maroka wpływa niezwykła mieszkania kultury wschodu i zachodu, zabytki, arabskie souki, niepowtarzalna zabudowa i niezwykle przyjazny śródziemnomorski klimat. Pachnące przyprawami korzennymi i olejkiem różanym państwo pozwala odkryć zupełnie niezwykły, magiczny świat. Warto pamiętać, że Maroko to nie tylko luksusowe hotele w Agadirze, ale i zjawiskowe Góry Atlas, orientalny Marrakesz czy kultowa Casablanca.

Tunezja – malownicze plaży i nie tylko
Tunezja od kilku lat jest trochę zapomnianym kierunkiem wakacyjnych wyprawa. A niesłusznie! Turystom do zaoferowania ma bardzo wiele. Luksusowe hotele, malownicze plaże, piaski Sahary, zachwycające miasteczka takie jak Sidi Bou Said czy ruiny potężnych twierdz – to skarby Tunezji. A co ważne wszystko to dostępne jest w nie wysokiej cenie oraz zaledwie kilka godzin drogi samolotem od Polski.

Gambia – uśmiechnięte wybrzeże Afryki
Najmniejszy kraj Afryki – Gambia dopiero stawia swoje kroki w turystyce, ale idzie jej całkiem nieźle. Położona nad Oceanem Atlantyckimi może pochwalić się piaszczystymi, pięknymi plażami i również zachwycającą przyrodą. Wakacje w Gambii pozwolą nie tylko na relaks i odpoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu, ale także i na poznanie afrykańskie kultury oraz rdzennych plemion tego zachwycającego kontynentu.

Written by Madzia