Sypialnia marzeń – jak ją zaaranżować?
Sypialnia to miejsce szczególne w każdym domu. To w niej odpoczywamy, relaksujemy się i zdobywamy siłę, aby stawić czoło wyzwaniom dnia następnego. Dlatego też aranżacji sypialni nie można pozostawić przypadkowi. Sypialnia marzeń to ta, która w 100% spełnia nasze oczekiwania i potrzeby. Jak taką urządzić?

Sypialnia marzeń: z dala od hałasu
Wybierając domowe pomieszczenie na sypialnie, należy zadbać o to, aby znajdowało się ono możliwie jak najdalej od hałasów dobiegających z zewnątrz i wewnątrz domu (np. pracująca pralka czy telewizor w salonie). Najlepiej, jeśli sypialnia umiejscowiona jest od podwórza lub ogrodu, a nie od ruchliwej ulicy. Jeśli nie jest to możliwe, warto zatroszczyć się o dobrą akustykę i wyciszające okna.

Sypialnia marzeń: sowa czy skowronek
Nie bez znaczenia jest również położenie sypialni względem stron świata. Skowronki powinny postawić na sypialnie z oknami od strony wschodniej. Wpadające rano promienie słoneczne ułatwią wstawanie i dadzą siły i witalność. Dla sów lubiących spać dłużej optymalne są okna na zachód. Dzięki temu ranne słonce nie będzie budzić ich o brzasku. Mówiąc o oknach w sypialni, należy pamiętać, że te w niej zamontowane koniecznie powinny się dać otwierać. Regularne wietrzenie pomieszczenia i zapewnienie świeżego powietrza jest podstawą zdrowego snu!

Sypialnia marzeń: jaki kolor ścian wybrać do sypialni?
Projektanci wnętrz polecają, aby do sypialni wybierać kolory zimne i przygaszone. Dzięki temu nasz organizm będzie lepiej się regenerował i odpoczywał. Osoby, które wolą mocniejsze barwy, mogą stosować je jako kontrastujące dodatki. Najlepsze kolory do sypialni to odcienie bieli, beżu, szarości, błękitu i fioletu.

Sypialnia marzeń: oświetlenie
W sypialni warto zrezygnować z mocnego oświetlenia na rzecz tego nastrojonego. Trzeba jednak pamiętać, że warto w pomieszczeniu zastosować dodatkowe światło np. lampkę stołową czy lampę podłogową – będą one przydatną, jeśli w łóżka lubimy czytać lub oglądać.

Sypialnia marzeń: jakie meble wybrać do sypialni?
Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym przede wszystkim wypoczywamy. Stąd też nie powinno się w niej umieszczać zbyt wielu mebli i przedmiotów, a także rozpraszaczy takich jak telewizor czy komputer. Podstawowe meble do sypialni to łóżko z wygodnym materacem stolik nocny, lampka. Wiele osób decyduje się też na umieszczenie we wnętrzu szafy. Dzięki temu poranne przygotowania są sprawniejsze. Ustawiając meble, należy zadbać o to, aby można było się między nimi swobodnie poruszać.

Sypialnia marzeń: nastrój
Sypialnia to pomieszczenie, w którym można sobie pozwolić na nastrojowe dodatki. Stłumione światło, zmysłowa pościel, świece, ozdobne poduchy będą stanowić świetne wykończenie aranżacji i dodadzą wnętrzu klimatu i uroku.

Written by Madzia