Przebarwienia słoneczne, jak z nimi walczyć?
Sezon urlopowy już w pełni. Niejedna z nas na wymarzone wakacje wybiera się na plaże, gdzie zamierza leniuchować i zażywać kąpieli słonecznych. W czasie odpoczynku nie można sobie jednak pozwolić na całkowitą beztroskę. Zaniedbanie codziennej pielęgnacji skóry oraz brak zapewniania jej należytej ochrony sprawi, że z urlopu przywieziemy niechciane i niestatyczne pamiątki. Przebarwienia słoneczne. Te z nas, u których pojawiły się plamki na skórze po opalaniu, muszą wiedzieć, że można się ich skutecznie pozbyć. Zobacz, jak walczyć z przebarwieniami słonecznymi.

Lepiej zapobiegać niż leczyć
Aby uniknąć przebarwień słonecznych do opalania należy podejść z głową  i zapewnić skórze odpowiednią ochronę. Pomocą w tym służą kosmetyki, które chronią skórę i cerę twarzy przed zgubnym wpływem promieni słonecznych. Do takich należą kremy z filtrami  ochronnymi UVA i UVB. Filtr powinien być dobrany do naszej karnacji – im ona jest jaśniejsza, tym filtr wyższy. Należy też pamiętać, że na twarz warto stosować SPF 50. Kosmetykami do opalania smarujemy się na ok. 30 minut przed wyjściem na słońce, a zabieg powtarzamy średnio co 2 godziny.

Przebarwienia słoneczne: domowe sposoby
Większość z nas dostrzegając plany na twarzy po opalaniu, sięga po domowe sposoby ich wyeliminowania. W przypadku, gdy przebarwienie nie jest duże,  mogą one być niezwykle skuteczne. Na przebarwienia słoneczne polecana jest:
⦁ maseczka z ogórka – aby ją wykonać, należy umyć i pokroić w plasterki świeżego ogórka, a następnie nałożyć je na oczyszczoną mleczkiem kosmetycznym twarz; maseczkę z ogórka na przebarwienia trzymamy ok. 20 minut; jej działanie będzie rozjaśniające, wybielające i nawilżające; po zdjęciu maseczki twarzy nie należy przemywać woda ani preparatami kosmetycznymi;
⦁ maseczka z cytryny – wykonuje się ją z rozdrobnionych ziaren białej fasoli, 1 łyżeczki miodu, kilku kropel oliwy i świeżego soku z cytryny; składniki trzeba wymieszać i w postaci papki nałożyć na czystą skórę twarzy; po 20 minutach cytrynową maseczkę zmywamy; jej działanie jest wygładzające, wybielające, a także przeciwzmarszkowe.

Działanie domowych maseczek na przebarwienia słoneczne warto wspomóc regularnie wykonywanymi peelingami oraz kremami o właściwościach rozjaśniających i wybielających.

Przebarwienia słoneczne: fachowa pomoc
Na rozległe i znaczne przebarwienia słoneczne domowe sposoby nie zadziałają. Aby je usunąć, po pomoc należy zwrócić się do profesjonalistów, czyli salonów kosmetycznych i klinik piękna. Proponują one szereg zabiegów pozwalających walczyć z nieestetycznymi plamami. Do takich zalicza się m.in. peeling glikolowy, azjatycki, kawitacyjny, mikrodermabrazje czy laseroterapię. Przebarwienia słoneczne znikają zazwyczaj po wykonaniu kilku zabiegów pod rząd.

Written by Madzia