Już wkrótce Nicki Minaj po raz pierwszy zagra w Polsce. Popularna amerykańska raperka  znana jest przede wszystkim z takich hitów jak „Anaconda”, „Super Bass” oraz „Starships”. Mocno związana ze światem hip-hopu, jest jedyną żeńską raperką, która znajduje się na liście Hip Hop Cash King sporządzoną przez magazyn Forbes. A to nie wszystkie ciekawostki na temat Nicki Minaj. Poznaj je wszystkie i koniecznie posłuchaj najnowszych singli artystki.

Niki Minaj Raperka, wokalistka, autorka, modelka, aktorka

Nicki Minaj, a tak naprawdę Onika Tanya Maraj to amerykańska raperka, wokalistka i autorka tekstów piosenek. Jednak to nie wszystkie je profesje. Nicki Minaj można również oglądać na szklanym ekranie, na wybiegu czy przed obiektywem aparatów. Taka kariera nie była jednak pewnikiem w przypadku Nicki Minaj. Jej droga do sukcesu nie była łatwa i prosta.

Z Trinidadu do Nowego Jorku

Artystka urodziła się w 1982 roku na przedmieściach stolicy Trynidadu i Tobago. Jej rodzice pochodzą z Indii oraz Afro-Trynidadu. Nawiązaniem do korzeni jest nazwisko raperki, które jest hinduistycznym terminem. Minaj pochodzi od słowa maharaj i oznacza wielki król. Mała Nicki nie miała jednak okazji poznać swoich hinduskich przodków. Pierwsze 5 lat życia spędziła w Trynidadzie, mieszkając u babci z resztą swojego rodzeństwa. Następnie przeniosła się do rodziców w Queens w Nowym Jorku. To tu rozpoczyna się jej kariera muzyczna.

zdjęcie: gwiazdunie.p

Początki, czyli Young Money Entertainment

Początki kariery raperskiej Nicki Minaj to 2009 rok. Wtedy to dołącza do Young Money Entertainment, wytwórni muzycznej prowadzonej przez Lil Wayne’a. W wyniku współpracy powstaje singiel BedRock, który Nicki nagrywa wspólnie z Lloydem. Kawałek BedRock zajął drugie miejsce w notowaniu Billboard Hot 100. To wydarzenie okazało się trampoliną do sukcesu. Jej debiutancki i drugi studyjny album Pink Friday (2010r.) podbił listy przebojów. Sukces powtórzył też kolejny album wydany w 2012 roku pn. Pink Friday: Roman Reloaded, który promowały takie single jak Super Bass i Starship.

Najbardziej wpływowa raperka na świecie

Sukces muzyczne Minaj sprawił, że została ona pierwszą artystką na liście MTV’s Annual Hottest MC List. To wyróżnienie sprawiło, że New York Times określił ją najbardziej wpływową raperką na świecie. Podobny tytuł przyznał jej też magazyn Time, który umieścił Nicki Minaj na swojej liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Muzyka Nicki Minaj

Nicki Minaj to przede wszystkim raperka. Jej styl to szybkie flow oraz odgrywanie swojego alter ego, które posługuje się brytyjską gwarą tzw. cockney. Jej występy to również ciekawy pokaz tańca. Mówią o stylu Nicki Minaj, należy również wspomnieć o jej ubiorach. Artystka wyróżnia się kolorowymi ubraniami i perukami.

50896431 Rapper Nicki Minaj launches her new ‚Pink Friday’ fragrance at Macy’s in New York City, NY on September 24th, 2012. Rapper Nicki Minaj launches her new ‚Pink Friday’ fragrance at Macy’s in New York City, NY on September 24th, 2012. FameFlynet, Inc – Beverly Hills, CA, USA – +1 (818) 307-4813

Do 10 razy sztuka?

W trakcie swojej kariery Nicki Manje otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Wspomnieć warto, chociażby o 10 nominacjach do nagrody Grammy, które zdobywała w latach 2011-2016. Minaj jest również laureatką nagrody BET Awrds w kategorii najlepsza artystka hip-hopowa. Statuetkę otrzymywała 7 razy z rzędu w latach 2010-2016. Oprócz tego w jej kolekcji znajdują się 3 statuetki MTV Video Music Awards i 4 Billboard Music Awards.

zdjęcie: vibe.com

Cardi B: największa rywalka

Nicki Minaj nadal cieszy się tytułem najpopularniejszej raperki, jednak na plecach czuje już oddech młodszej rywalki. Cardi B, bo o niej mowa to amerykańska raperka, autorka tekstów piosenek i gwiazda reality show. Sytuacja pomiędzy obiema paniami jest niezwykle napięta, a Nicki Minaj w jednym z wywiadów przyznała wprost, że Cardi B swoim zachowaniem sprawia jej okropną przykrość. Negatywne uczucia wywoła wywiad, którego Cardi B udzieliła zaraz po ukazaniu się MotorSport. Po tych wydarzeniach Cardi B została okrzyknięta nową królową sceny hip-hopowej, a co odważniejsi uznają, że to ona doprowadzi karierę Nicki Minaj do końca.

zdjęcie: grmdaily.com

Burzliwe życie miłosne

Nicki Minaj na swoich partnerów wybiera kolegów po fachu. Jej życie miłosne to przede wszystkim burzliwy związek z Drake’iem. Wśród partnerów raperki znalazł się też Meek Millem. Smaczku dodaje fakt, że producent oskarżył kanadyjskiego gwiazdora o to, że pisze swoich piosenek. Kolejny związek Nicki Minaj to Nicki z Nasem. Raperka nie miał jednak szczęścia do mężczyzn. Większość jej związków trwała kilka miesięcy i nie należała do tych udanych. Burzliwe perypetie skłoniły Nicki Minaj do złożenia deklaracji, że co najmniej rok chce spędzić jako singielka, bo nienawidzi mężczyzn i z nimi skończyła. Ostatnie doniesienia medialne zdają się jednak przeczyć tym słowom. Najnowszy utwór Nicki Minaj, w którym rapuje o Eminemie zrodził podejrzenia, że weterani sceny hiphopowej mają się ku sobie. Pytanie, czy faktycznie tworzą parę padło na Instagramie od jednego z fanów i o dziwo Nicki potwierdziła nowinę, nie wdając się jednak w szczegóły. Rewelacje potwierdził też sam Eminem. Para miała okazję poznać się w 2010 roku, kiedy to wspólnie nagrała kawałek Roman’s Revenge.

Zapraszam do zapoznania się bliżej z sylwetką DRAKE, o którym juz u nas było :

Drake – geniusz czy dobrze naoliwiona maszyna marketingu ?

 

 

zdjęcie: wmagazine.com

Nicki Minaj na szklanym ekranie

Nicki Minaj nie tylko rapuje, ale i występuje na szklanym ekranie. Najmłodsi widzowie będą kojarzyć jej głos ze Steffi z Epoki Lodowcowej 4: Wędrówka kontynentów, starsi z Nicki Minaj mogli oglądać w komedii Inna kobieta lub Barbershop 3: The Next Cut.

Nicki Minaj w Polsce

Nicki Minaj 24 lutego 2019 roku da swój pierwszy koncert w Polsce. Impreza odbędzie się w Łodzi w Atlas Arenie. Obok Nicki Minaj na scenie wystąpi też raper Future. Bilety można kupić od 15 czerwca 2018 roku. Dostępne są poprzez eBilet.pl oraz bilety.imprezyprestige.com

Kto się wybiera? Macie juz bilety? 

Interesujesz się muzyką? Lubisz chodzić na koncerty ? KONIECZNIE PRZECZYTAJ 🙂

Muzyka – dlaczego jej słuchamy i czy warto słuchać jej na żywo?

Oraz Informacje o najbliższych festiwalach, mamy przecież sezon

Najpopularniejsze festiwale muzyczne w Europie i w Polsce – na jaki warto się wybrać?

Written by Madzia