Lato to idealny czas na imprezy na świeżym powietrzu, również te muzyczne. Muzycznym (i nie tylko) szaleństwom oddaje się na  nich coraz więcej osób. Coraz częściej to właśnie festiwale muzyczne są impulsem do wyjazdów nie tylko w Polskę, ale i w szerszy świat, bowiem marzeniem niejednego fana jest uczestniczenie w legendarnych festiwalach muzycznych. Jakie jednak warto zapisać na swoją listę must have? Poznaj te najciekawsze.

Festiwale muzyczne w Europie

Muzyka elektroniczna  na Melt! Festiwal

Co roku na terenie muzeum Ferropolis (Niemcy) odbywa się Melt! Festiwal. Jet on nie lada gratką dla wszystkich fanów muzyki elektronicznej. W ciągu 2 dni mogą oni na żywo usłyszeć  swoich ulubionych wykonawców. Sława i renoma Melt! Festiwal w pobliże Wittenbergi przyciąga rokrocznie tysiące młodych ludzi z całej Europy. Doceniają oni nie tylko występujące na festiwalu gwiazdy muzyczne, ale i znakomitą oprawę wydarzenia, jaką zapewniają organizatorzy. Ten festiwal muzyczny słynie z barwnych efektów wizualnych oraz niezliczonej ilość konfetti.

termin : 13-15.07.2018r. 

7 scen, 7 gatunków muzycznych

7 scen i 7 gatunków muzycznych takie atrakcje czekają na uczestników Colours of Ostrava, festiwalu organizowanego w Czechach. Chociaż ten festiwal muzyczny jest stosunkowo młody, to już urósł do miana tego najlepszego i legendarnego. Fani muzyki cenią go za mocno zróżnicowany program. Na 7 scenach występują artyści grający różnorodne gatunki muzyczne od indie, przez pop, aż po polski punk rock.

termin : 18-21.07.2018r. 

Tygodniowe szaleństwo w Budapeszcie

Osoby, które muzycznemu szaleństwu chcą się oddać dłużej niż przez dwa dni, powinny wybrać się na Sziget Festival. Organizowany na Węgrzech w Budapeszcie przyciąga ok. 400 tysięcy fanów z całej Europy. Bogaty program oferujący liczne atrakcje pozwala posłuchać nie tylko światowych gwiazd sceny muzycznej, ale i zgłębić twórczość niszowych i debiutujących artystów.

termin : 8-15.08.2018r. 

Z pierwszych miejsc list przebojów

16 kilometrów od Antwerpii w belgijskiej miejscowości Boom od lat spotkają się fani najnowszych przebojów muzyki tanecznej i elektronicznej. Tłumy przybywają na słynny Tomorrowland – festiwal muzyczny, na którym można usłyszeć na najnowsze hity i szlagiery list przebojów. A wszystko to w bajkowej otoczce. Trzeba jednak pamiętać, że zdobycie biletów na Tomorrowland jest niezwykle trudne. Fani, którzy chcą uczestniczyć w tym festiwalu muzycznym, powinni zacząć się o nie starać jak najwcześniej.

termin : 20-29.07.2018r. 

Niezależny i niekomercyjny

Roskilde Festival odbywa się w Danii w mieście Roskilde. Uważa się go za drugi największy festiwal muzyczny w Europie, a co ważne za wydarzenie niekomercyjne i niezależne. Po raz pierwszy został zorganizowany już w latach 70. XX wieku. Roskilde Festival jest kilkudniową plenerową imprezą  dla fanów muzyki rockowej. W ciągu kilku dni festiwalu można posłuchać nie tylko mniej znanych zespołów, ale światowej sławy wykonawców.

termin : 30.06-07.07.2018r. 

Festiwale muzyczne w Polsce

Polska scena muzyczna też jest juz bardzo barwna i różnorodna. Wielu fanów muzyki znajdzie miejsce dla siebie.  Mamy juz oprócz lokalnych duże muzyczne wydarzenia na skalę światową, zrzeszających masę fanów z różnych części świata.

Największe Imprezy w naszym kraju, które jeszcze przed nami

 

Przystanek Woodstock

a od tego roku pod nazwą PolAndRock Festival

ten kultowy juz Festiwal, organizowany od 1995 roku przyciąga mnóstwo fanów muzyki, i zrzesza zwolenników muzyki rock, reggae, muzyki elektronicznej czy heavy metal nie tylko z Polski ale i całej Europy. W założeniu jest podziękowaniem dla wolontariuszy WOŚP, całkowicie bezpłatny.  Nie jest to festiwal komercyjny, nastawiony na zysk, a całkowicie nastawiony na ludzi, mający wymiar społeczny- jak mówi Jurek Owsiak.

termin festiwalu 2-4.08.2018

Zobaczcie kto zagra :

https://polandrockfestival.pl/kto-zagra

zdjęcie z polandrockfestival.pl

Opener Festival

Festiwal muzyczny odbywający się przez 4 dni w Gdyni. Jest doskonałą okazją do uczestnictwa w niesamowitym wydarzeniu oraz spędzenia „wakacji” nad morzem! Festiwal orgarnizaowany w niesamowitym klimacie, zrzeszający co roku wielu artystów z całego świata!  Całe wydarzenia odbywa się na dużym obszarze, kliku scenach, a koncerty trwają do samego rana. Nie może nikogo zabraknąć na tym wydarzeniu!

termin festiwalu 4-7.07.2018

Zobaczcie kto zagra :

https://opener.pl/pl/Artysci?stage=37

zdjęcie z opener.pl

OFF Festival Katowice

Jest to wyjątkowa propozycja dla ludzi ceniących sobie mniej komercyjne brzmienia światowego formatu. Festiwal Artura Rojka organizowany jest do 2006 roku. W tym roku odbędzie się w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów. I teraz również nie zabraknie gwiazd.

termin festiwalu 3-5.08.2018

Zobaczcie kto zagra :
http://off-festival.pl/artysci/

zdjęcie z wikipedia.org

Kraków Live Festival

Cykliczna impreza, której nie można przegapić. Dwudniowy, organizowany na dwóch scenach muzycznych. Format festiwalu opiera się na wykonawcach z całego świata oraz jak mówią organizatorzy, starannie wyselekcjonowanej grupie polskich artystów. Jest swoistym zakończeniem zakończeniem sezonu festiwalowego w Polsce. Tegoroczna edycja zapowiada się niesamowicie. 

termin festiwalu 17-18.08.2018

Zobaczcie kto zagra :
http://livefestival.pl/pl/ARTYSCI2/AZ

zdjęcie z livefestival.pl

Kochani! Na wszystkie festiwale są jeszcze dostępne bilety!

Który wybieracie?

A dla tych, którzy nie bedą mogli, z różnych przyczyn w nich uczestniczyć, będziemy prowadzić dokładną relacje! musicie być na bieżąco:)

Written by Madzia