To był jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów tegorocznego Open’er Festival. Migos po raz pierwszy zagrali nad Wisłą, a co najważniejsze nie zawiedli oczekiwań fanów, chociaż mogło być lepiej. Hiphopowy skład wystąpił jako ostatni wykonawcy Orange Main Stage pierwszego dnia festiwalu. Jak przebieg kornet gwiazdorskiego tria z Atlanty? Zobaczcie relacje!

Migos na Open’er Festivalu 2018 Foto: Piotr Pytel / Open’er Festival

Migos , hiphopowe trio z Atlanty

Migos, czyli Quavo, Offset i Takeoff pierwszy raz w Polsce wystąpili w tym roku. Koncert hiphopowego trio od początku budził wiele emocji, a uczestnicy Open’era czekali na niego z wielką niecierpliwością i oczekiwaniami. Godziny do koncertu odliczali wszyscy. W końcu po krótkim występie DJ Durela, który współpracuje z hiphopowymi gwiazdami, fani mogli się przekonać, czy było na co czekać.

Lipy nie będzie

Już pierwsze numery w wykonaniu Migos potwierdzili, że występ lipą nie będzie. Rozentuzjazmowani fani przywitali ich niezwykle gorąco i już od pierwszych numerów dało się wyczuć niebywałą energię. Dodatkowe wrażenia zapewniły efekty specjalne. Dymy, confetti czy białe serpentyny unosiły się w powietrzu i dawały ciekawy efekt, który nie podobał się jedynie operatorom kamer. Za atmosferę na scenie odpowiedzialni byli Quavo i Offset, którzy całkiem nieźle podskakiwali. Trochę mniej energii miał Takeoff.

Migos na Open’er Festivalu 2018 Foto: Piotr Pytel / Open’er Festival

Migos Koncert na 5+

Trochę mało energiczne wygibasy nie przeszkodziły jednak chłopakom z Migos zagrać dobrego koncertu. Numery takie „Bad and Boujee”, „T-shirt” i „Hannah Montana” nie zawiodły. Oprócz topowych kawałków raperzy zaserwowali też trochę nowości. Fani mogli się bujać do numeru „Motorsport” nagranego przez Migos wraz z  Nicki Minaji Cardi B, czyli żoną Offseta. Bity niosły się po scenie i wśród publiczności. Po koncercie nawet ci, którzy do tej pory nie byli przekonani, co do trapów granych przez  hiphopowe trio, deklarowali, że w ich playliście znajdzie się kilka kawałków Migos. I to chyba najlepiej podsumowuje koncert.

Migos na Open’er Festival 2018 /Ewelina Wójcik /Show The Show

Zdjęcie: Piotrhukalo

Ogień wśród publiki, ogień na scenie – czy czegoś zabrakło?

Opinie o koncercie Migos są zgodne – publika dała radę. Ogień i energię, którą czuć było na widowni, nie zapomni się jeszcze długo. Fani zarzucają jednak Migosą, że za mało w nich było dynamiki i na koniec zbytnio nie przyłożyli się do występu. Ogólny efekt popsuł lecący na sam koniec  numer „Versace” z płyty i zejście chłopaków ze sceny przed jego wykonaniem. Mimo tego tańce i tak trwały prawie 2 godziny, a publika nie mogła sobie wymarzyć lepszego zakończenia pierwszego dnia Open’era.

zdjecie: AN RUSEK

Moje wrażenia z koncertu Migos

Byłam na tym koncercie! Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam tego doświadczyć. Przyznam szczerze, że byłam lekko sceptycznie nastawiona na to czy Migosi się przyłożą i dadzą dobry koncert:) troszkę obawiałam się, że przyjechali „po drodze” i będzie to tylko tzw. „zaliczenie”. Jednak oddaje z całym szacunkiem, że koncert ten to PETARDA! Oczywiście zgadzam, się z opiniami, że mogło być więcej i więcej – było tak mega, że mogło trwać i pięć godzin oraz, że zakończenie koncertu nie było zbyt eleganckie. Jednak zdecydowanie emocje, które można było przeżyć podczas koncertu, rekompensują te niedociągnięcia. Wszyscy śpiewali, skakali …kosmos! Ogromny szacunek uważam, ze należy oddać  DJ Durela ! Po prostu od tego momentu jestem jego fanką. To co zrobił było genialne. Aranże, miksowanie, trzymanie atmosfery- totalnie extra.

Poniżej moja „relacja” z tego show. Zachęcam do obejrzenia, można zobaczyć i choć trochę poczuć atmosferę tego co się tam działo.

Kto z Was był ? jakie są Wasze wrażenia na żywo lub z relacji? podzielcie się proszę w komentarzu 🙂

Mój następny cel – LIVE Festival Kraków sierpień 2018r. – nie mogę się doczekać :))
sprawdź najbliższe :

Najpopularniejsze festiwale muzyczne w Europie i w Polsce – na jaki warto się wybrać?

 

Przeczytajcie poniżej jeszcze raz dla przypomnienia czemu warto chodzić na koncerty 🙂

Muzyka – dlaczego jej słuchamy i czy warto słuchać jej na żywo?

Written by Madzia