Już za kilka dni, bo 17 i 18 sierpnia Kraków przemieni się w jedną wielką scenę muzyczną. A wszystko za sprawą już 12. edycji Kraków Live Festival. Na imprezę zorganizowaną na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego przybędą artyści z całego świata, a ci, którzy wykupili bilety, będą mogli posłuchać wykonawców reprezentujących niemal wszystkie gatunki muzyczne. Kogo zobaczymy w 2018 roku na Kraków Live Festival?

Kraków Live Festival to coroczne wydarzenie muzyczne organizowane przez Alter Art. Rokrocznie impreza przyciąga tysiące fanów muzyki i traktowana jest jako zakończenie festiwalowego sezonu w Polsce. Fani do Krakowa tłumnie ściągają dzięki temu, że organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby na imprezie wystąpili światowej sławy artyści, a także starannie wyselekcjonowane polskie zespoły. Oprócz muzycznych wrażeń Kraków Live Festival duży nacisk kładzie też na umożliwienie uczestnikom skorzystania z bogatej oferty kulturalnej miasta Krakowa.  Kraków Live Festival współpracuje m.in. z Muzeum Narodowym w Krakowie Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK), Muzeum Historycznym czy Cricoteką.

Kraków Live Festival: program

Występy w ramach Kraków Live Festival rozpoczną się 17 sierpnia od godziny 17.00. Koncerty zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień festiwalu będą rozgrywać się na dwóch scenach: Main Stage i Kraków Stage. Festiwal odbywa się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, a teren występów będzie otwarty od 16:00 do 2:30 w dniach 17 i 18 sierpnia. Wejście na Kraków Live Festival jest biletowanie, również dla mediów.

Kto wystąpi na Kraków Live Festival?

W tym roku organizatorzy Kraków Live Festival zadbali o to, aby uczestnicy mogli posłuchać artystów reprezentujących niemal wszystkie style muzyczne. Na wydarzeniu wystąpią:

 • Kendrik Lamar (17.08)
 • Die Antwoord (17.08)
 • UNKNOWN MORTAL ORCHESTRA (17.08)
 • BASS ASTRAL X IGO (17.08)
 • MERY SPOLSKY (17.08)
 • DARIA ZAWIAŁOW (17.08)
 • Jessie Ware (18.08)
 • Martin Garrix (18.08)
 • A$AP Rocky (18.08)
 • KAMP! (18.08)
 • JAN – RAPOWANIE (18.08)
 • SOKÓŁ (18.08)

                               

Aktorzy tego spektaklu 

Die Antwoord na Live Festival

Kraków Live Festival rozpocznie się z wielkim przytupem. Już 2 godziny po oficjalnym starcie fani będą mogli posłuchać Die Antwoord. Ich dzikie i energetyczne koncerty znane są na całym świecie i już teraz uważane za kultowe. O tym, jak wypadną w Polsce Yo-landi lubiąca wizerunek lolity i wytatuowany, trochę karykaturalny, trochę przerażający Ninja przekonamy się już o 19.00.

Kendrik Lamar w Krakowie

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji jest występ Kendrik’a Lamar, który zakończy 1 dzień festiwalu na Main Stage. Kendrik Lamar zasłynął płytą Good Kid, M.A.A.D. City, a jego dobra passa trwa od ponad 5 lat. Wymieniany jest od lat jako jeden z członków hiphopowej ekstraligi i właściwie nie ma z kim rywalizować. Jego płyty to doskonała jakość artystyczna, indywidualny styl oraz siła głosu. Ten raper stał się bożyszczem nie tylko fanów hip-hopu, ale i tych, którzy z tym gatunkiem muzycznym mają niewiele wspólnego. Na Kraków Live Festival niewątpliwie będzie można posłuchać kawałków z jego najnowszej płyty DAMN, która została oceniona jako najlepsza płyta 2017 roku. Zapewne nie zabraknie też starszych kawałków, które już podbiły serca fanów rapera.

A$AP ROCKY na Kraków Live Festival

Emocji nie zabraknie również w drugi dzień Kraków Live Festival. Pod koniec imprezy na scenie wystąpią A$AP ROCKY. Nowojorski raper w tym roku zachwycił płytą Testing, która nazywana jest jego najbardziej dojrzałym dziełem. Raper rymuje na nim z Moby, Frankiem Ocena, FKA Twigs czy Septem. Fani hip hopowych brzmień, na pewno kojarzą A$AP ROCKY i jego nowy krążek z kawałka Praise The Lord, który podbija listy przebojów. Wizyta A$AP ROCKY  w Krakowie to jedne z jego nielicznych koncertów w Europie.

Martin Garrix na Krakow Live Festival

Ikona EDM-u i muzyczny fenomen XXI wieku, czyli Martin Garrix zagra drugiego dnia festiwalu w Krakowie. Na występ tego holenderskiego DJ—a czeka niewątpliwie niejeden fan electro house, progressive house, trapu czy bigroom house. Martin Garrix określany najlepszym DJ na świecie zachwyca wizualnym show, kontaktem z publiką, młodością, muzyką i energię. Na festiwalu w Krakowie nie powinno zabraknąć takich przebojów jak In the Name of Love i Scared to Be Lonely, które niewątpliwie porwą publikę.

Kraków Live Festival – relacja

Kto się wybiera? Nie możecie się też doczekać tak jak ja ? 🙂  Oczywiście zapraszam dla tych co nie beda mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu na relacje na bloga.

dla przypomnienia Kochani artykuł dlaczego warto słuchać muzyki i czemu właśnie na żywo 😉

 

Muzyka – dlaczego jej słuchamy i czy warto słuchać jej na żywo?

Written by Madzia