Jak zacząć być fit?
Żyć zdrowo chce prawie każdy ale jak zamienić czekoladę i chipsy na sałatkę z avocado i jak w końcu pójść na siłownię zamiast oglądać nowy odcinek ulubionego serialu? Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe ale podstawa to upór i motywacja.
Zacznij od małych kroczków.
Nic nie przychodzi od razu, a szczególnie nawyk. Jeśli chcemy w końcu odżywiać się zdrowo- nie możemy rzucić się od razu na głęboką wodę. Zacznij od małych zmian zamieniając słodkie napoje na wodę, niezdrowe przekąski na jogurt naturalny i owoce, ogranicz cukier do minimum.


Nie traktuj ominiętego treningu czy jednego batona jako końca zdrowego stylu życia.
Każdemu zdarzają się czasem potknięcia, każdy ma prawo mieć gorszy dzień. Nie oznacza to, że jeśli raz nie pójdziesz na siłownię możesz zakończyć swoją przygodę ze sportem. Regularność jest najważniejsza, dlatego jeśli zdarzy Ci się mała wpadka- nie przejmuj się i działaj dalej.

Pamiętaj, że zdrowa i zbilansowana dieta plus aktywność fizyczna to nie przymus, a dobry wybór na całe życie. Organizm sam Ci się odwdzięczy długoletnią sprawnością i niezawodnym zdrowiem. Ponadto ospałość i niechęć zniknie, a pojawi się radość z życia i energia 😉

Written by Madzia