Jak wybrać fotografa ślubnego?

Warto kierować się kilkoma zasadami, które na pewno ułatwią nam wybór i sprawią, że przez długie lata będziemy cieszyć się pięknymi zdjęciami z tego wyjątkowego dla nas dnia.

Ile pieniędzy przeznaczyć na fotografa?

Ile ludzi- tyle opinii. Niektórzy uważają, że na fotografa wydaje się 10% budżetu przeznaczonego na ślub. Nie sądzę jednak, że ktokolwiek się do tego stosuje. Ceny na portalach, na których można zamówić taką usługę wahają się od 700 do 4000zł. Jeśli chcemy żeby nasze zdjęcia zostały zrobione przez profesjonalistę znającego się na swoim fachu, cena powinna wahać się między 2000 a 4000zł.

Planowanie z wyprzedzeniem

Plan ślubu to podstawa, nie odkładajcie na ostatnią chwilę wyboru fotografa. Niektórzy mają zajęte terminy z 2 letnim wyprzedzeniem, dlatego jest to jedna z pierwszych rzeczy, o których powinniście pomyśleć zaczynając organizację.

Zasięgnij informacji

Zanim zdecydujesz się na konkretną osobę- popytaj. Na pewno część Twoich znajomych ma już ten piękny dzień za sobą- warto doradzić się właśnie ich. Dodatkowo poszukaj opinii i przykładowych prac wybranego przez ciebie fotografa- jest to na prawdę bardzo pomocne.

Umowa

Bez tego dokumentu nie myśl nawet o rozpoczęciu współpracy. To ona ochroni Cię w razie problemów z przesuniętą datą ślubu czy też złymi warunkami pogodowymi.

Jakie pytania warto zadać przed rozpoczęciem współpracy z fotografem?

-Na ilu ślubach do tej pory fotografował?

– Czy ma pozwolenie na wykonywanie zdjęć w kościele?

– Czy zdjęcia będą dostępne w Internecie?

– Jak długo trzeba czekać na gotowy album?

Warto także poprosić o zdjęcia z ostatniej wykonywanej sesji. Myślę, że ten poradnik na pewno pomoże Wam i rozjaśni trochę sytuację podczas wyboru odpowiedniego artysty.

 

Written by Madzia