Jak skompletować klasyczną garderobę?
Przynajmniej raz każdej z nas zdarzyło się stać przed szafą i nie mieć co ubrać, chociaż mebel pękał w szwach. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest prosta: większość z nas nie ma ubrań basic, czyli tych podstawowych. To  na nich powinna opierać się każda stylizacja i to one pomagają ją stworzyć. Posiadając je, wystarczy tylko uzupełnić zestaw modnymi dodatkami i jesteśmy gotowe do wyjścia. Zobacz, jak skompletować klasyczną garderobę.

Klasyczna garderoba – jak ją zbudować?
W twojej szafie masz setki, jeśli nie tysiące ubrań. Część z nich kupiłaś pod wpływem impulsu i nigdy nie założyłaś. Każdego roku odkładasz je na półkę z myślą: może za rok… Takie ubrania na pewno nie przydadzą się w budowaniu klasycznej garderoby i pora się ich jak najszybciej pozbyć. Jeśli marzysz skompletowaniu eleganckiej garderoby od podstaw, przejrzyj dokładnie swoją szafę i zostaw tylko te ubrania, które możesz łatwo dopasować do innych posiadanych. Dzięki temu zobaczysz, jakie zestawy ubraniowe możesz stworzyć.

Klasyczna garderoba: zawsze dopasuj do potrzeb i stylu
Wbrew pozorom jednego uniwersalnego przepisu na klasyczną garderobę nie ma. Ubrania, które znajdują się w twojej szafie, powinny być dopasowane do stylu oraz potrzeb, jakie posiadasz. Jedne z nas będą szukać ubrań, w których mogą chodzić do pracy, inne tych nadających się na codzienne spacery z dzieckiem po parku. Garderoba w obydwu przypadkach będzie znacznie się różnić. Określ więc, w jakich ubraniach chodzisz najczęściej, to w nich czujesz się najlepiej i na nie powinnaś postawić, budując klasyczną garderobę.

Klasyczna garderoba: kolory
Budowa klasycznej garderoby powinna objąć nie tylko wybór modeli i fasonów ubrać, ale i ich kolory. Określ, w których wyglądasz najkorzystniej i najlepiej się czujesz. Kolory ubrań bazowych nie powinny przekraczać 3 barw. Dobrze jest wybierać te neutralne, czyli czerń, biel, szarość, beż, granat. W tych odcieniach będzie większość ubrań w twojej szafie. Do tego należy dobrać dwa odcienie uzupełniające, które będą pasować do kolorów bazowych. Natomiast na końcu czeka cię decyzja co do koloru dodatków i akcesoriów. Tutaj możesz sobie pozwolić na kolorowe szaleństwo i wybrać kilka barw. Kupuj  w nich dodatki takie jak szale, apaszki, biżuterię, torby itp.

Uniwersalne ubrania – jakie to są?
Chociaż jednego przepisu na klasyczną garderobę nie ma, to warto wiedzieć, jaka odzież zalicza się do tej najbardziej uniwersalnej i ponadczasowej. Mówi się, że w szafie każdej kobiety nie powinno zabraknąć; białej koszuli, topów w bazowych kolorach, klasycznych jeansów bez przetarć i dziur, czarnych lub granatowych spodni z materiału, marynarki, trencza, czarnej ramoneski, małej czarnej, klasycznych szpilek, botków, obuwia sportowego np. trampek.

Written by Madzia