Patrząc na dzisiejszą rozrywkę możemy odnieść wrażenie że większość artystów, celebrytów staje się ludźmi od wszystkiego : śpiewają, tańczą na lodzie, skaczą do wody, piszą książki (bleeee).
Jednak nie takich ludzi mamy przed oczami mówiąc o ludziach renesansu!
Ja zapytany obecnie czy znam człowieka renesansu, mam już w głowie gotową odpowiedź i jednoznacznie wskazuje Donalda Mc Kinleya Glovera aka Childish Gambino.
I uwaga 🙂 Zbieżność nazwisk jest przypadkowa. Jeśli kojarzycie to nazwisko to pewnie macie na myśli aktora znanego z serii filmów „Zabójcza Broń” – Dannego Glovera, o którym swego czasu nawijał Young Thug.

zdjecie : wikipedia.eu

Donald jak Midas

Bohater naszego tekstu to Donald Glover, 35-latek, który czegokolwiek się nie dotknie, zamienia w złoto. Niesamowite jest to w jak wielu dziedzinach ten facet odnosi sukcesy i jak bardzo jego zdanie oraz działanie ma wpływ na cały show-biznes, ale zacznijmy od początku.
Jako młody artysta pisze scenariusze komediowe, m.in. do „The Simpsons” oraz „Rockefeller Plaza 30”, w którym już osobiście zagra. Udzielał się jako DJ i pod pseudonimem mcDJ gra w popularnych klubach nocnych w stanach. Następnie tworzy album „Camp” która zyskuje uznanie krytyków, jednak nie zyskuje mega popularności wśród słuchaczy. Bardzo trafnie użyłem słowa „tworzy”, gdyż on naprawdę go stworzył od podstaw, zaczynając od bitów, poprzez tekst, a kończąc na wykonaniu. Płyta jest bardzo zróżnicowana jeśli chodzi o styl, i przekazuje skalę talentu jaką ten gość jest obdarzony.

Donald kontynuując swoją karierę aktorską, nad dużym i małym ekranie, zaczyna też dubbingową. Pojawia się w kilku bajkach, m.in. Ulicy Sezamkowej oraz przebojowej produkcji „Pora na przygoda”. Równocześnie wydaje drugi studyjny album „Before the Internet”, który trafia na listy przebojów, a piosenka „Sweatpants” debiutuje na setce Billboardu.
Widać że chłopak jest utalentowany, jego nazwisko przebija się do mediów coraz głośniej i zaczyna trafiać na okładki.

  zdjęcie: filmweb.pl

Przełom w karierze

Prawdziwym przełomem był rok 2016, gdzie spod jego rąk wychodzą dwa genialne projekty. Pierwszy to niesamowity w odsłuchu zbiór nowej twórczości muzycznej pt. „Awaken my Love”, który z pełną świadomością polecam! Odsłuchując go, polecam zapalenie kilku świeczek, wygodnie usadowienie się w fotelu i zamknięcie oczu. Liczba bodźców dźwiękowych jaką doświadczymy, jest praktycznie niespotykana. Liczby wyświetleń oraz odtworzeń tego longplaya, pokazują, że wskoczył on już wtedy na inną, wyższą półkę.

Drugiem jego projektem był wtedy serial „Atalanta”- jeden z najlepszych serialów jakie widziałem w swoim życiu. I tu ponownie widzimy jego wszechstronność! Donald napisał do niego scenariusz, jest jednym z producentów oraz odgrywa w nim główną rolę.
Fabuła opiera się na życiu młodego rapera i jego managera, którzy chcą podbić rynek muzyczny w pełnej trapu Atalancie.
Serial ten zdobył m.in. dwie nagrody Złotego Globu, dwie Emmy oraz dwie WGA! Doceniono przede wszystkim Donalda Glovera jako najlepszego aktora oraz scenarzystę, gdyż na jego geniuszu opierał się praktycznie cały ten projekt.

zdjęcie : filmweb.pl

Glover twórcą nowych trendów

W tym momencie trzeba wspomnieć o kształtowaniu trendów przez naszego bohatera. Na ceremonii wręczania Złotego Globu, podziękowań, wyróżnił zespół Migos. Nazywał ich Beatelsami naszej ery, a ich piosenkę „Bad & Boujee” określił jako najlepszą w historii. Oczywiście miało to ogromny wpływ na karierę tej grupy, śmię twierdzić, że był to jeden z ważniejszych czynników kształtujących obecny stanu rzeczy, czyli sukcesu grupy, która ma najwięcej przebojów w historii na liście TOP 100 Billboard.

zdjecie: chillizet.pl

This is America

Od tego momentu minęło kilkanaście miesięcy, a Childish Gambino obecnie jest jeszcze większym monstrum przemysłu rozrywkowego. W maju tego roku wypuścił teledysk do utworu „This is America”  przedstawiający obecny obraz społeczeństwa amerykańskiego. Pokazuje, że podstawowym celem życiowym jest impreza i samouwielbienie.
Teledysk polecam obejrzeć przynajmniej dwa razy. Pierwszy, będąc wpatrzonym w artystę, a kolejny, spoglądając na drugi plan, gdzie dzieje się naprawdę bardzo dużo, a liczba ukrytych przekazów jest wręcz niesamowita! Wszystko to sprawia, że ogląda się go z otwartymi ustami. Wspomnieć muszę, że w tym utworze możemy też usłyszeć Quavo, Young Thuga, 21 Savage, Kodaka Black oraz Blocboy JB.

 

Szczyt czy początek geniuszu?

Serial „Atalanta” szykuje się do trzeciego sezonu. Glover zagra jednego z głównych bohaterów w tegorocznej edycji „Gwiezdnych Wojen”. Jest częstym gościem komediowego programu SNL i już spekuluje się o nowych produkcjach z jego udziałem.
Biorąc pod uwagę całość jestem w stanie stwierdzić iż Donald Glover aka Childish Gambino powoli staje się najbardziej znanym Gloverem w historii. Jestem przekonany, że to jeszcze nie koniec poznawania jego geniuszu.
Osobiście czekam na jego nową płytę i trzeci sezon serialu, a Wam sugeruje by zaznajomić się z twórczością tego artysty. Mogę go nazwać spokojnie człowiekiem renesansu, którego wydaje się ogranicza własna wyobraźnia.   

Jakie jest Wasze zdanie?

Written by Soczysty Grejfrut.