Depilacja – na jaką metodę się zdecydować?
Gładka skóra latem (i nie tylko) to dla wielu kobiet obowiązek. Pozbywanie się zbędnego owłosienie jednak nie jest wcale takie łatwe. Wymaga dobrania odpowiedniej metody, która nie będzie podrażniać skóry, powodować wrastania włosków i bólu podczas ich wyrywania. Znalezienie idealnej metody depilacji nie jest proste, co nie znaczy, że możliwe. Współczesna kosmetologia proponuje nam kilka sposobów pozbywania się zbędnego owłosienia. Zobacz, jakie one są.

Depilacja maszynką – szybka i prosta
Najprostszą i najczęściej wybieraną metodą depilacji jest usuwanie włosków maszynką do golenia. Ten sposób jest tani, szybki i praktyczny. Maszynkę można zabrać ze sobą wszędzie, na wakacje czy wyjazd służbowy. Usuwanie włosków nią nie wiąże się z bólem czy dyskomfortem, a cały zabieg przeprowadza się samodzielnie. Jednak ta metoda depilacji ma też swoje wady. Włoski odrastają dość szybko (zazwyczaj po 3 dniach), a dodatkowo są coraz grubsze. U osób ze skórą wrażliwą maszynka może również wywoływać podrażnienia w postaci czerwonych, nieestetycznych krostek. Należy pamiętać, że decydując się na depilację maszynkę, należy po zabiegu nawilżać dokładnie skórę.

Kremy do depilacji
Kremy do depilacji to chemiczna forma usuwania owłosienia. Ich działanie opiera się na rozpuszczeniu włosów. W tym celu należy nałożyć je na skórę i pozostawić ok. 10 minut. Zabieg nie boli i jest skuteczniejszy niż depilacja maszyną, ale nadal niedługotrwały. Włoski odrastają po ok. 7 dniach. Do minusów tej metody depilacji zalicza się zarówno nieprzyjemny zapach kremu, jak i jego małą wydajność.

Depilator – skutecznie, ale boleśnie
W domowym zaciszu zbędnego owłosienia można pozbyć się też za pomocą depilatora. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do damskiej depilacji. Oferują one wiele metod usuwania włosków np. na zimno lub z wykorzystanie rolek masujących. Depilatory są skutecznym sposobem usuwania zbędnego owłosienia. Włosków pozbywamy się co najmniej na miesiąc. Trzeba jednak pamiętać, że ich usunięcie wiąże się z dość dużym bólem oraz ryzykiem, że zaczną one wrastać.

Ciepło czy zimno, czyli depilacja woskiem
Wosk zarówno na ciepło, jak i na zimno pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Plasterki z nim przykleja się do depilowanego miejsca, a następnie mocno odrywa, wyrywając włoski z cebulkami. Dzięki temu owłosienia pozbywamy się na dłuższy czas, minimum na 2 tygodnie. Depilacja woskiem niesie za sobą jednak duży ból, a także jest czasochłonna. Zabieg można wykonywać samodzielnie w domu lub skorzystać z pomocy profesjonalnej kliniki piękna.

Depilacja laserowa
Osoby, które na trwałe chcą usunąć owłosienie, powinny zdecydować się na depilację laserową. Włoski giną po wykonaniu serii zabiegów, których jest ok. 10. Dla utrwalenia efektu co rok wykonuje się zabieg przypominający. Depilacja laserowa wykonywana jest kilkoma metodami, zawsze jednak pozwala trwale usunąć owłosienie. Trzeba pamiętać, że nie jest ona dla każdego, a także jest dość kosztowna.

Written by Madzia