Cristiano Ronaldo skazany przez Hiszpanów!

Zaledwie rozpoczął się mundial w Rosji, a  Cristiano Ronaldo już zadziwia. Po wczorajszym meczu z Hiszpanią świat obiegły spekulacje na temat wykonywanych przez piłkarza gestów. Jednak Ronaldo musi martwić się nie tylko interpretacjami jego boiskowych wyczynów, ale i hiszpańskim fiskusem. Jak się okazuje, piłkarz popadł w niemałe tarapaty finansowe. Są one efektem malwersacji podatkowych, których dopuścił się w latach 2011-2014. W tym czasie Cristiano Ronaldo nie płacił podatku od wizerunku. Opłata powinna być uiszczana  hiszpańskim urzędzie podatkowym. Teraz fiskus upomniał się o swoje i wyliczył straty, jakie poniósł na 14,7 miliona euro.

Ta zawrotna kwota nie jest mała nawet dla Cristiano, dlatego piłkarz nie chce lekką ręką pozbywać się pieniędzy z konta. Jeszcze przed wyruszeniem na mundial starał się porozumieć z urzędem skarbowym. Zaproponował, że w ramach zadośćuczynienia przeleje 14 milionów euro. Jego propozycja nie zyskała jednak uznania. Hiszpańska skarbówka za straty żąda aż 18,8 milionów euro i zaznacza, że to i tak niska kara za poczynania piłkarza. Hiszpański dziennik El Mundo wskazuje, że fiskus mógł być dla Ronaldo o wiele surowszy i nałożyć karę nawet 100 milionów euro.

Pieniądze to nie jedyna kara, jaką poniesie piłkarz za niedopełnienie obowiązków. Zgodnie z hiszpańskim prawem został on skazany na 2 lata pozbawienia wolności. Fani piłkarza nie mają się jednak co martwić, nadal będzie on biegał po boisku i strzelał gole. Hiszpański system prawny dopuszcza odbywanie kary w zawieszeniu, o ile nie przekracza ona 2 lat.

Written by Madzia