Marzysz o tym, aby na zdjęciach wychodzić jak gwiazdy firmowe? Nic prostszego! Wystarczy, że zastosujesz kilka prostych trików. Znane i stosowane są one również przez celebrytki. To dzięki nim zawsze dobrze wychodzą one na pozowanych zdjęciach. Są one na tyle proste, że stosować może je każdy z nas, nie wymagają profesjonalnej wiedzy o modelingu czy sprzętu. Poznaj 10 trików, które sprawią, że zawsze będzie dobrze wychodzić na zdjęciach.

Jak dobrze wyjść na zdjęciu?

Ustaw się odpowiednio

Zwróć uwagę na to, jak ustawiasz twarz do zdjęcia. Zgodnie z radami profesjonalnych fotografów nie powinna ona znajdować się prosto przed obiektywem. O wiele korzystniej jest pokazać się z półprofilu, czyli obrócić buzie o zaledwie kilka stopni. Pamiętaj też, żeby delikatnie unieść głowę i wysnuć lekko twarz do przodu równocześnie obniżając nieznacznie brodę  – dzięki temu trikowi unikniesz podwójnego podbródka.

Kolejna rada mówi, aby do zdjęć zawsze ustawiać się przodem do źródła światła lub też do białej ściany. Sprawia to, że na fotografii nasza twarz będzie łagodniejsza i promienna. Jest to zasługa tego, że będzie ona odpowiednio oświetlona.

Światło do zdjęć

Na to, jak wychodzimy na zdjęciach, duży wpływ ma również światło. Jeśli chcesz wychodzić dobrze na fotografiach, unikaj światła punktowego górnego. Powoduje ono, że każda wysunięta część twarzy rzuca cienie, co daje efekt podkrążonych oczu oraz dużego nosa.

Oczy na zdjęciu – to się liczy

Mawia się, że oczy to zwierciadło duszy, ten element naszej twarzy jest również niezwykle ważny przy wykonywaniu zdjęć. Dobrze wiedzą o tym osoby, które zazwyczaj mrużą i zamykają  oczy. Jednak otwarte oczy na zdjęciu to nie wszystko.

Profesjonaliści podpowiadają, aby do zdjęć mocno wytuszować rzęsy, dzięki czemu oczy będą większe. Podobny efekt można osiągnąć rysując wzdłuż dolnej linii wodnej oka białe kreski. Dodatkowo przed pstryknięciem zdjęcia warto użyć kropli do oczu, sprawi to, że spojrzenia będzie pełne blasku. Kolejnym trikiem jest patrzenie prosto w źródło delikatnego światła np. na świecę lub lampkę – oczy będą wtedy lśniące.

Rada: jeśli zamykasz oczy na zdjęciach, przed pstryknięciem fotki je zamknij i zaraz powoli otwieraj, zanim jeszcze flesz rozbłyśnie.

Włosy na zdjęciach – fryzura perfekcyjna

Potargane i nieuczesane kosmyki dodatkowo matowe potrafią zepsuć każde zdjęcie. Aby uniknąć takiego efektu, wystarczy zastosować się do prostej rady fotografów. Mówi ona, aby przed wykonaniem zdjęcia użyć nabłyszczającego sprayu do włosów. Szybkie psiknięcie sprawi, że pięknie będą odbijać światło.

Usta na zdjęciach

Aby ładnie wyjść na zdjęciach warto także zadbać o usta. Najlepiej jest pomalować je jasną szminką – bladoróżową lub nude. Ciemne odcienie sprawiają, że usta wydają się mniejsze, a rysy twarzy wyostrzone.

Zatroszcz się na również o uśmiech. Znasz starą hollywoodzką sztuczkę? Mówi ona, by dotknąć językiem górnych zębów – dzięki temu uśmiech nie będzie za szeroki i zbyt ekspresyjny.

Written by Madzia